Для того, щоб швидко
висушити волосся та придати йому необхідної форми в домашніх умовах
обов'язково потрібен фен. І хоча у багатьох рекомендаціях по догляду за
волоссям говориться, що сушити волосся бажано природним способом,
сучасне життя заставляє нас досить часто використовувати фен. Як же
правильно визначитись у великій кількості моделей та виробників? Як
підібрати ту модель, яка максимально буде відповідати вашому типу
волосся та вашим потребам? Попробуємо розібратись!
Сьогодні на ринку широко представлена дана категорія товарів. Виробники пропонують безліч видів фенів, які відрізняються за потужністю, формою, розмірами, кількістю насадок, функціональністю. Тому, в першу чергу, необхідно визначитись, як ви будете використовувати цей пристрій.
Якщо ви зрідка сушите волосся і не намагаєтесь самостійно робити собі укладку чи різні зачіски, то вам підійде недорога модель, потужністю до 1200 Вт без додаткових насадок і функцій.
При щоденному використанні фена треба вибирати більш дорогі напівпрофесійні моделі, потужністю від 1200 до 1800 Вт, які розраховані на інтенсивну роботу і прослужать вам значно довше.
Якщо у вас є навички по укладці волосся і ви часто в домашніх умовах робите собі зачіски - вибирайте фен потужністю від 1800 Вт із додатковими насадками і функціями.
Якщо ви часто у відрядженнях чи подорожуєте, то вам слід зупинити свій вибір на компактних моделях.
Чому даються саме такі рекомендації стає зрозуміло, розібравшись в окремих параметрах фенів.
Що дає потужність? Чим більша потужність, тим більшу температуру повітря може забезпечити фен, а, отже, і більшу швидкість висихання волосся. Тому при використанні потужного фена треба мати неабиякі навички по укладці волосся і робити це швидко і впевнено. Якщо у вас тонке волосся, то потужний фен використовувати не рекомендується - є ризик пересушити волосся.
Також на швидкість і якість висихання волосся впливає швидкість подачі повітря. Комбінуючи варіанти швидкості і температури повітря, можна підбирати необхідні режими для різного типу волосся і різних видів укладок. Чим більша кількість ступеней регулювання цих параметрів, тим більше простору для творчості. Мінімально фен повинен забезпечувати дві швидкості подачі повітря і дві величини температури.
Функція "холодне повітря" дозволяє зафіксувати зачіску на довший час. Роблячи укладку, ви спочатку висушуєте локон необхідної форми, а потім
секунд на п'ятнадцять включаєте режим "холодне повітря", щоб закріпити результат.
Висока температура робить волосся еластичним й слухняним, а струмінь
холодного повітря охолоджує волосся і фіксує форму на тривалий
час.
Основними насадками для фена є концентратор і дифузор. Концентратор має сплюснутий щілиноподібний отвір, який призначений для направлення повітря у визначеному напрямку. Ця насадка використовується найчастіше і служить в основному для сушіння волосся. Дифузор, на відміну від концентратора, розсіює гарячий повітряний потік і пом'якшує його вплив на волосся.
До того ж процес сушіння відбувається набагато швидше. Проте, робити
укладку прямого волосся такою насадкою не можна. Диффузор дійсно
додасть об'єм волоссю, але красиво це буде виглядати, тільки якщо у вас є
кучері. Для прямого волосся краще користуватися насадкою у вигляді гребінця.
Багато сучасних фенів оснащено функцією "іонізація". Вона призначена для нейтралізації статичної електрики, яка "намагнічує" волосся.
І наостанок, який би не був дорогий фен, він не забезпечує відсутність шкідливого впливу на волосся. Тому при частому використанні фена наносіть на волосся спеціальні засоби для захисту і зміцнення волосся.
При використанні фена дотримуйтесь правил техніки безпеки, які описані в інструкції до приладу.