Волосся та зачіски Четвер, 25.04.2024, 03:53
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Категорії розділу
Рекомендації по догляду за волоссям [20]
Народні методи [14]
Науково-популярні статті [11]
Небажане волосся [6]
Засоби догляду за волоссям [5]
Маски для волосся [7]
У цій категорії зібрано рецепти масок для волосся

Підбір зачіски онлайн
Інтимні стрижки
Програми для підбору зачісок
Відео зачіски
Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рекомендації по догляду за волоссям

Кожному типу волосся - свій догляд


Кожному типу волосся - свій догляд Волосся має тенденцію сіктися, випадати, рідшати... І взагалі втрачає блиск та красу. Ось чому, правильний догляд за кожним типом волоссяя є необхідним.

Догляд за нормальним волоссям

Волосся нормального типу – міцне, еластичне, з красивим натуральним блиском (зустрічається головним чином у молодих, практично здорових людей).
Нормальне волосся не вимагає особливого догляду, проте необхідно підтримувати його стан, для чого можна використовувати різні полоскання.

Змішайте 4 стол. ложки кропиви дводольної і 2 стол. ложки коріння лопуха. Візьміть стол. ложку суміші, залийте стаканом кип'ятку, томіть на вогні 10 хвилин. Додати у воду для споліскування.

2 ст. ложки аптечної ромашки покласти в марлевий мішечок, залити гарячою водою в посуді, який призначений для полоскання. Поки ви миєте голову, настій буде готовий, додайте в нього ст. ложку виноградного або яблучного оцту.

Трава вересу звичайного і шишки хмелю беруться в рівних кількостях, півсклянки суміші заливають літром кип'ятку. Потім остудіть і додайте у воду для полоскання.

У будь-який склад можна додати сік лимона, який робить волосся слухняним і блискучим. Наведені тут рецепти допомагають запобігти і розщеплюванню волосся (волосся, що січеться).


Особливості догляду за сухим волоссям, що січеться

Волосся сухого типу – тонке, тьмяне, ламке, легко рветься, січеться, після миття через 1-2 дні з'являється дрібна суха лупа. Частою причиною сухості й випадання волосся є неправильний догляд за ним і травмуючі дії. До перерахованих зовнішніх причин відносяться: часте використання лужного мила, гарячого фена, грубе розчісування (металевими і неякісними дерев'яними гребінцями із задирками), забарвлення з використанням закріплювача при концентрації пергідролю більше 12%, сонячна підвищена активність у поєднанні з сухим вітром (на морі), а також тривале носіння одного виду зачіски (кінський хвіст, начісування) і проділу. Неправильний догляд призводить до того, що волосина змінює свою структуру і починає розщеплюватися.
Сухе волосся вимагає дбайливого догляду. Його миють в середньому 1 раз на 10-14 днів, а в літньому віці – навіть рідше. Причому для миття волосся цього типу краще використовувати креми-шампуні, що містять також біологічно активні речовини, такі, як лецитин, вітамін B5, екстракт ромашки, липового цвіту, м'яти, паростків пшениці. Для сухого волосся існують свої рецепти сумішей, які слід втирати перед миттям голови.

Перед миттям, особливо, коли волосся січеться, доцільно робити тепле укутування голови. У шкіру втирають будь-яку рослинну олію (краще оливкову), крем або живильну маску і обертають голову махровим рушником. Звичайно за годину (якщо не вказаний інший час) волосся миють у піні хорошого шампуню.

Для споліскування сухого волосся після миття можна використовувати такі настої:

2 стол. ложки м'яти перцевої залити стаканом кип'ятку, настояти 30 хвилин. Так само можна використовувати аптечну ромашку.

1 стол. ложку подрібненого листя берези залити стаканом кип'ятку і настоювати 2 години. Так само можна використовувати коріння проскурника.

Хліб (200 г) розламати, залити 1 літром теплої води, настояти 4 години, потім процідити.

Необхідно пам'ятати, що сухому волоссю шкодить сонце, сухе волосся боїться механічних пошкоджень, його слід фарбувати дуже обережно.
Іноді, особливо при надмірній сухості волосся, корисно нанести на вологе волосся збиті жовток і білок яйця разом або один жовток з невеликою кількістю води. Потім волосся промивають простою водою і споліскують підкисленою. При сухому волоссі корисно щодня втирати в шкіру голови настій або відвар цвіту липи.

Особливу роль для сухого волосся грає місцеве живлення. Маски сприяють росту волосся, роблять його менш сухим, більш життєвим. Наносять їх перед миттям. Спочатку маску втирають в шкіру волосистої частини голови, а потім ретельно наносять на волосся по всій довжині. Голову обгортають рушником на 30-60 хвилин.

Маски для сухого волосся
1-2 жовтки, залежно від довжини волосся, розмішати із столовою ложкою касторової олії. Змити піною нейтрального мила типу "Дитяче" або спеціального шампуню для сухого волосся 20 грамів касторової олії змішати з 20 грамами рослинної, додати 10 грамів шампуню для сухого волосся. За годину маску змити великою кількістю м'якої води без мила.

75 г свіжого подрібненого коріння лопуха настояти добу в теплому місці в 200 г мигдальної або соняшникової олії. Після цього варити на слабкому вогні 15 хвилин, часто помішуючи. Процідити. Злити в банку. За 1 годину до миття втирати в шкіру голови.

За годину до миття голови підігрійте суміш оливкової і касторової олії, узятих порівну, додайте 1 жовток і цей склад ввітріть у шкіру голови.

Втирайте в шкіру голови тепле кисле молоко, потім надіньте шапочку, використовувану при прийманні душу для того, щоб не мочити голову. Через півгодини ще раз втерти кисле молоко, потім вимити голову.

Змішати льняне масло з горілкою в рівних пропорціях і втирати в голову протягом 10 хвилин легкими круговими рухами, потім півгодини тримати голову в теплі, обмотавши її рушником. Аналогічним чином можна використовувати суміш касторової і реп'яхової олій, узятих в рівних пропорціях.

Кінці, що січуться, – недолік, який практично завжди супроводжує довге волосся, причому чим воно довше, тим більшим зовнішнім діям воно піддається упродовж свого життя. Саме тому волосся завдовжки близько 30 см і більше неминуче починає розшаровуватися на кінцях. Щоб запобігти розшаруванню, необхідно не рідше, ніж раз на місяць підрівнювати волосся, зістригаючи посічені кінчики. Особливо ефективно, якщо майстер в салоні стригтиме вас не звичайними, а так званими гарячими ножицями, які запаюють кінчик волосини і запобігають розшаруванню. Можна скористатися і спеціальними засобами, які ніби склеюють волосину. Вони наносяться на сухе або вологе волосся і не вимагають змивання.


Особливості догляду за жирним волоссям

Волосся жирного типу – з неприємним запахом, сальне, склеюється. До жирності волосся може призвести зміна функцій різних органів і систем організму. Волосся при цьому часто покривається жирними лусками – лупою. Так виглядає сальна себорея, про яку ми говорили і раніше. Підвищена жирність може бути викликана і неправильним доглядом – втиранням великої кількості жирних живильних масел, масок.
Для догляду за жирним волоссям використовують засоби, що зменшують саловиділення шкіри. Саме при цьому типі, як у чоловіків, так і у жінок відбувається інтенсивніше випадання волосся, та й зовнішній вигляд їх викликає неприємне відчуття. Зменшенню жирності волосся сприяє дотримання рекомендацій, що стосуються дотримання дієти, способу життя і ін.

Жирне волосся рекомендується мити в середньому 1 раз на 3 дні, оскільки часте миття, на жаль, не зменшує їх жирність.

Для цього типу волосся добре підходять шампуні для жирного волосся з екстрактами кропиви, шавлії, мати-й-мачухи, лепехи, польового хвоща, морських водоростей, шампуні, що містять протеїни, вітаміни А, З, До, мікроелемент цинку, а також спеціальні лікувальні шампуні. Перед миттям корисно втерти в шкіру голови кисле молоко, зав'язати голову хусткою, а вранці вимити її в мильній піні (тут, правда, є одне "але”: такий рецепт навряд чи буде хороший, якщо ви живете не одні, та й запах не кожному може сподобатися – це не косметика з ароматами.

Ефективним є також втирання до миття соку алое. Після миття слід застосовувати спеціальний бальзам, маску або спеціальний крем. При їх регулярному вживанні поліпшується структура волосся, воно стають м'якими, еластичними, легко розчісуваним, зменшується жирність.

При жирному типі волосся мило, шампунь і навіть бальзам-обполіскувач рекомендується змивати настоєм або відваром лікувальних трав: шишок хмелю, кропиви, хвоща польового, мати-й-мачухи, кореня лопуха, кореня лепехи (можна в суміші або окремо); 2 стол. ложки трав залити 1 літром кип'ятку, прокип'ятити, дати настоятися 20 хвилин і процідити.

Темне волосся рекомендується споліскувати водою з оцтом (1 стол. л. на 1 літр води), а світле – настоєм ромашки (2 стол. ложки на 2 літри води) з додаванням лимонного соку або лимонної кислоти.

Непогано промивати жирне волосся гірчицею (1 стол. ложку розвести в невеликій кількості води, і в цю суміш влити 2 літри гарячої води). Після чого його необхідно сполоснути підкисленою водою.

Якщо ж волосся дуже сальне, то у воду для споліскування додайте нашатирний спирт з розрахунку 1 ч. л. на 1 літр води.

У проміжках між миттям дуже корисно втирати в шкіру волосистої частини голови сок лимона.

Якщо у вас підвищене саловиділення, вам протипоказаний масаж шкіри голови і часте розчісування волосся щіткою. Не рекомендується укладати жирне волосся феном і носити його довгим – все це сприяє посиленню саловиділення.

Маски для жирного волосся

1 сирий жовток змішати з 1 ч. л. спирту і 1 ч. л. води. Після першого миття суміш втирається в шкіру голови, залишається на 10 хв., потім волосся гарненько обполіскується. Жовток корисний тим, що містить холестерин, який пригнічує надмірне утворення шкірного жиру.

1-2 білки збити в міцну піну, втерти у волосся і шкіру голови, і залишити до повного висихання. Потім сполоснути волосся і вимити сірчаним милом (якщо ви його зараз де-небудь знайдете).

100-150 г чорного хліба або кірок покришити і залити крутим кип'ятком. Коли вода остигне до кімнатної температури, приготовану кашку втерти в шкіру голови і зав'язати поліетиленовою косинкою на 20-30 хвилин, потім змити водою без мила (на жаль, з незвички цей спосіб може показатися украй утомливим через необхідність вимивати ці самі крихти. Якщо у вашому випадку саме так і відбулося, спробуйте протерти цю кашку через марлю, складену в 4 шару. Вийде більш-менш однорідна суміш. З цим буде вже легше).

Пропоновані склади втирають в шкіру голови приблизно за півгодини до миття:

Виріжте з айви серцевину плоду разом з насінням. Залийте вирізане стаканом води і доведіть до кипіння на повільному вогні. Відвар айви втирають в шкіру голови, він зменшує жирність волосся, лікує жирну себорею.

Сік з листя алое укріплює коріння волосся, покращує кровообіг, зменшує жирність. Стол. ложку подрібненого березового листя залити 100 г горілки. Настояти в щільно закритому посуді 5 днів. Протирати волосся щодня протягом 2 тижнів.

Маска для волосся при сухій себореї:

Рослинну й обліпихову олію змішують в пропорції 1:9. Втирають в коріння волосся, надягають шапочку (будь-яку в'язану або пластикову), за годину змивають шампунем. Маску використовують не рідше, як два рази на тиждень. Курс – 10 процедур, якщо для маски була взята олія, куплена в аптеці, і 12-15, якщо домашня. Масу можна зберігати в холодильнику приблизно тиждень.

Крім того, можна приготувати полоскання, які використовують після миття голови.

3 стол. ложки кори дуба варити в 1 л води 15 хвилин. Остудити і процідити.
5 стол. ложок звіробою залити 0,5 л кип'ятку, настояти півгодини. Можна використовувати так само подорожник, деревій і квіти липи.
Ягоди червоної горобини, 4 стол. ложки, залити кип'ятком, томити на повільному вогні 10 хвилин. Так само можна використовувати хвою сосни, ялини, ялиці.

При догляді за жирним волоссям необхідно пам'ятати, що на саловиділення шкіри впливає харчовий раціон. Слід обмежувати себе в споживанні тваринних жирів, солінь, гострих страв і прянощів.


Догляд за змішаним волоссям

Дуже часто трихологам (фахівцям з догляду за волоссям) доводиться стикатися з такою проблемою: шкіра голови і коріння волосся – жирне, а саме волосся і особливо кінчики – сухі. Найчастіше це стає помітним вже наступного дня після миття голови.
Самостійно шкірне сало не може розподілитися по всьому волосяному стрижню, особливо у разі, коли волосся довге. Розподіл шкірного сала здійснюється механічно при розчісуванні волосся. Цей процес носить рівномірний характер при нормальному функціонуванні сальних залоз. Якщо ж їх активність надмірна, то спостерігається підвищена жирність шкіри голови і коріння волосся, але вона поєднується з сухістю волосяних стрижнів. Остання найбільш поширена при частому застосуванні фарб для волосся, особливо при знебарвленні.

Підвищена активність сальних залоз може виникати як наслідок частого миття волосся, так і при захворюванні себореєю.

Багато з нас, щоб позбавитися надмірної жирності, прагне мити волосся часто і наполегливо. Але в тому-то і вся біда, що чим інтенсивніше відбувається знежирення шкіри і волосся, тим інтенсивніше функціонують сальні залози.

Як же вирішити цю проблему? В ідеалі – треба поступово і достатньо довго привчати волосся до нечастого миття. Але річ у тому, що не завжди ми можемо собі це дозволити з етичних міркувань. Наприклад, існують професії, коли виглядати на всі 100 треба щоденно, і тоді вже важко буде пояснити, чому ви з'явилися з жирним волоссям.

Тому для вирішення проблеми змішаного волосся звичайно рекомендується звертатися до спеціаліста-трихолога, який розробить комплексну програму. По суті, у випадку зі змішаним волоссям така ж ситуація, що й зі змішаною шкірою – і там, і там треба доглядати за кожною ділянкою, вибираючи для нього відповідну програму.

www.diva.by

На головну
Категорія: Рекомендації по догляду за волоссям | Додав: shkilnyuk (21.01.2011) W
Переглядів: 4476 | Рейтинг: 1.0/1

Популярні статті:

[Народні методи]
Ламінування волосся в домашніх умовах
[Науково-популярні статті]
Волосся на лобку та інтимні стрижки
[Народні методи]
Старовинні рецепти догляду за волоссям
[Рекомендації по догляду за волоссям]
Принципи та методи укладання волосся
[Народні методи]
Щоб волосся не випадало
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Новини партнерів:

Copyright: Волосся та зачіски © 2024
Зробити безкоштовний сайт з uCoz